Главная » Статьи » Документация Педагога Организатора

Аналіз виховної роботи в Озерянівської сільської школі №58 за 2009-2010 навчальний рік

 

Аналіз

Виховної роботи

в Озерянівської сільської школі І-ІІІ ступенів №58

2009-2010 н.р.

Виховний процес у школі забезпечується нормативно-правовими документами Міністерства освіти і науки України.

На виконання Національної програми виховання дітей та учнівської молоді в школі створюються й впроваджуються конкретні програми розвитку системи виховання, її інформаційного, методичного забезпечення.

 Програми, які діють у нашій школі: 

1.  Державна програма подолання  дитячої безпритульності і бездоглядності на 2006-2010 р.

2.Державна програма « Репродуктивне здоров’я нації»

3. Обласна комплексна програма профілактики правопорушень на 2006-2010р

4. Розпорядження голови облдержадміністрації «Про організацію роботи з обдарованою молоддю області».

5. Районна програма організації  оздоровлення відпочинку та зайнятості дітей і учнівської молоді влітку. 

6.  програма "Здоров,я і навчання в гармонії»,

Виховний процес у школі забезпечується нормативно-правовими документами Міністерства освіти і науки України.

 На виконання Національної програми виховання дітей та учнівської молоді в школі створюються й впроваджуються конкретні програми розвитку системи виховання, її інформаційного, методичного забезпечення.

 Виховна робота спрямована на формування самостійності учнів, розвиток творчих здібностей, розкриття талантів, підготовки іх до життя і праці, а також попередження правопорушень і злочинності, збереження здоров’я учнів.

     Зміст і організація виховної роботи, як невід’ємної складової навчально-виховного процесу спрямована на всебічний розвиток. Основні індивідуальні, класні та масові виховні заходи в школі проводяться у відповідності до річного плану роботи, охоплюють різні напрями, а саме:

 

 

Напрямок виховної роботи

Основні заходи

Екологічне виховання

 

 

Екологічне виховання у 2009-2010 н.р. здійснювалось шляхом проведення трудових екологічних десантів з покращання та благоустрою прилеглої до школи території, екологічних місячників. Відбулися класні години за темами «Екологічні проблеми сучасного людства», «Червона книга Землі». Були проведені екскурсії до Музею природи. Форми роботи: декада екологічного ви­ховання, екскурсія, екологічний рейд, кон­курс, бесіда, туристичний похід. Співпраця з   тепличними господарствам .

     Екологічна пропаганда: випуск стіннівок, стендів, альбомів, усних журналів, діяльність "Школи охорони природи", зустрічі з досвідченими вченими, юристами, проведення тижнів біологи

     Екскурсії проводяться до саду, посадки їх тематика відповідає сезонним змінам природи: "Осінь у нашій місцевості", "Ознаки зими", "Зимові клопоти", "Як узимку живе ліс", "Тропічні друзі в нашій місцевості", "Як поводити себе в лісі на весні", "Літо у нашім краю", "Росли­ни-мандрівники", "Життя річки влітку".

1кл. Екологічною стежкою навколо школи», «Істівні і неістівні рослини»

    Крім екскурсій, спостереження за житіям природи здійснюється під час прогулянок, подорожей. Учні ознайомляться з прави­лами поводження у лісі, біля річки тощо, навчаються правил збирання рослин (лікарських, для букету), ягід, грибів, плодів і насіння дерев. Прогулянки організовуються екологічними стежками, до пам'ятників природи, пов'язуються з історією рідного краю, традиціями і звичаями пращурів. З учнями проводяться бесіди на теми: "Природа — рідний дім", "Ліс —наше багатство", "Рослини —символи України", "Рослини і тварини в українській пісні", "Природа — матір-Береги­ня", "Парки й сади — окраса землі"; "Ми — твої друзі, природа", "Коли природа хворіє", "Хто охороняє ліс?", "Правила поводження у лісі".

     Для школярів пропонуються доступні види практичної природоохоронної діяльності: догляд за кімнатними рослинами і шкільними квітниками, участь в озелененні школи, вулиці, де живе учень; прибирання та догляд за певною територією школи, збирання насіння квітів, насіння і плодів дерев і кущів, підгодівля птахів узимку, розвішування годів­ниць, догляд за домашніми і шкільним акваріумами, кімнатними птахами, свійськими тваринами,

     Простір для екологічного виховання забезпечують й інші види діяльності: проведення фенологічних спостережень, аплікації з солом­ки, гербарного матеріалу, читання тематичних віршів, казок, творів, проведення виставки-конкурсу малюнків, виробів з природного мате­ріалу, вишиванок із зображенням рослин чи тварин, роботи з пластиліну та інші види прикладного мистецтва, виготовлення панно із плодів і насіння, сувенірів, книжок-альбомів "Птахи нашого краю", "Наші дикі друзі", "Рідкісні рослини і твари­ни", "Осінь-чарівниця", "Поезія зими", "Весна-красуня", "Природа — наш дім", "Зустріч весни", "Свято птахів", конкурси загадок, народних прислів'їв і приказок про природу, природу і людину, проведення зустрічей-бесід з госпо­дарями кімнатних папуг, канарок, а також любителями-акваріумістами, кінологами тощо.

 

 

 

 

Родинно-сімейне виховання

 

 

Родинно-сімейне виховання протягом 2009-2010 н.р. здійснювалось через систему заходів, спрямованих на виховання поваги до родини, турботливого ставлення до рідних, близьких, прищеплення традиційних сімейних цінностей. З цією метою в школі протягом 2009-2010 н.р. проходили такі заходи, як спортивні змагання, присвячені Дню Збройних Сил України, свято 8 Березня, заходи, присвячені Міжнародному Дню Матері. Відбулись конкурси «Про що розповіла фотографія?», «Найстаріша фотографія моєї родини», «Моя родина в роки Великої Вітчизняної війни».

Робота з батьками

- засідання батьківського комітету школи (вересень,січень):

-підсумки успішності та поведінки школярів за  семестр.

обота з учнями з початковим рівнем знань;

здоровлення учнів дітей, надання пільгових путівок;

- індивідуальні бесіди класних керівників, психолога та адміністрації школи з

батьками;

     Велика увага у виховній роботі приділялась питанню запобігання насильства в сім'ї. З батьками проведено бесіди про недопустимість здійснення насильства в сім'ї. З учнями школи постійно проводить роботу шкільний психолог, з метою виявлення дітей, які підлягають будь-яким видам насильства з боку дорослих.

 Класними керівниками були проведені батьківськи збори за такими темами:

-1кл.Як зберігти здоров,я учнів.

 

-3кл лекторій «роль сім,ї у вихованні здорової дитини», «Як допомогти учневі виконувати  дом. Завдання», анкетування «Я і моя родина», «попередження насилля в сім,ї», «Профілактика порушень правил поведінки». Консультація « профілактика шкідливих звичок»

 

-          5кл. Профілактика грипу,насилля в сім,ї

-          11кл.  Майбутні випускники, завнешне незалежне тестування,(Совети та рекомендації.)

Трудове навчання та профорієнтація

 

Належна увага школою приділяється трудовому вихованню та профорієнтації. Протягом 2009-2010 н.р. учні школи приймали участь у трудових десантах з покращання прилеглої до школи території. Профорієнтаційна робота протягом 2009-2010 н.р. ґрунтувалась на тісному зв’язку школи з вищими навчальними та середніми навчальними закладами.  . На базі школи систематично відбуваються зустрічі учнів старших класів з представниками ВНЗ, технікумів та ПТУ.. Класними керівниками протягом 2009-2010 н.р. проводились класні години за темою «Я обираю професію», «Моя майбутня професія».

     Класоводи 1-4-х класів з перших днів перебування в школі у дітей формують трудові навички і вміння, діти знайомляться з різними видами праці: самообслуговування, ручна праця, праця на пришкільній ділянці, з благоустрою території школи.

     Учителя проводять бесіди "Твої трудові обов’язки в школи і вдома”, "Ціна однієї хвилини”, "Моє та наше”.

    Для розвитку своїх творчих здібностей діти відвідують гуртки ДДЮТ, музичні та художні школи, спортивні секції.

     В учнів середніх та старших класів продовжується формування творчої працелюбної особистості.

     В 1-5 класах проходять виховні години "Мої захоплення”, "Моя майбутня професія”, "Моя праця вдома і в школі”.

     Класні керівники 8-11 класів теж продовжують цикл бесід "Професії, які ми обираємо”. За допомогою учителів старшокласники збирають інформацію щодо перспектив розвитку і потреб народного господарства. Взяли участь у бесідах з представниками центру зайнятості :     Разом із батьками та вчителями обговорюють перспективу працевлаштування з обраного фаху, вчаться тверезо оцінювати свої потреби і здібності.

     Професійні наміри старшокласників переважно ще мінливі, їм важко самостійно професійно визначитися, юнаки і дівчата потребують кваліфікованої консультації, поради як від батьків, так і від учителів.

 1. Шкільний психолог індивідуально працював з кожним учнем 9, 11 класів і провів круглий стіл для старшокласників "Моя майбутня професія” Анкетування "Вибір”

2. Екскурсії на підприємства, до навчальних закладів

3.  оформлення стенду  «Куточок майбутнього випускника»

4. Викладка науково-популярної літератури (бібліотекар)

5. Зустрічі з представниками ПТУ, технікумів, ВУЗів.

 

Робота з соціального захисту учнів

 

Робота з соціального захисту учнів у 2009-2010 н.р. здійснювалась таким чином. На початку навчального року був створений банк даних на дітей пільгових категорій, який систематично оновлювався щоразу при зміні соціального статусу дитини.

У 2009-2010 н.р. 12 дітей пільгових категорій були охоплені гарячим харчуванням. Рішенням педагогічної ради від 25.05.2010 року  дітей пільгового контингенту(багатодітні) було направлено на відпочинок до шкільного табору з денним перебуванням «Зернятко» . та малозабезпечених у табор «Рассвет»

 

Морально-правове виховання

 

Морально-правовий напрямок у виховній роботі протягом 2009-2010 н.р. реалізовувалося через проведення  Дня, Тижня та Місячника правової освіти, конкурсів плакатів «Права очима дітей», правових брейн-рингів «Турнір Феміди», конкурсів учнівських творів «Мої права», рольової гри «Розслідування ведуть…», тематичних виховних годин, батьківських зборів, лекцій для батьків тощо. У 2009-2010 н.р. у кожному класі були оновлені куточки з правової тематики.Протягом навчального року відбулись зустрічі учнів школи з представникам правоохоронних органів, ССД, ВКМСД, під час яких проводились бесіди з правової тематики.

 

Робота з профілактики правопорушень, злочинів, бродяжництва серед неповнолітніх

У рамках роботи з попередження злочинності та запобігання дитячій бездоглядності у школі протягом 2009-2010 н.р. проводились наступні заходи. Працювала Рада профілактики правопорушень та злочинів серед неповнолітніх, яка проводила профілактичну роботу з учнями девіантної поведінки, заходи щодо запобігання негативних проявів в підлітковому середовищі. Протягом 2009-2010 н.р. проводились зустрічі учнів школи з представниками ССД, ВКМ- СД, дільничним інспектором, представниками правоохоронних органів.

-щомісячний рейд "Н" в журналі

- постійний контроль класними керівниками відвідування школи учнями та своєчасне встановлення класними керівниками причини відсутності учнів у школі

- заповнення класними керівниками "Журналу обліку відсутніх учнів по школі";

- контроль класних керівників за збереженням медичних довідок чи письмових пояснень батьків про причину відсутності на уроках в особовій справі учня протягом навчального року;

- щоденний контроль за станом відвідування школи дітьми, які належать до "групи ризику", з боку адміністрації школи;

- рейди щодо обстеження умов проживання учнів

- індивідуальні бесіди класних керівників, психолога та адміністрації школи з батьками;

- організація батьківсько-учительських рейдів спільно з ССН і КМ "Урок", "Форма", "Підручник", "Шкільна перерва";

- з батьками було проведено ряд бесід про умови проживання та навчання дітей, надано консультації щодо виховання, контролю дітей;- взяття під контроль адміністрацією школи місце перебування "важких" підлітків під час канікул.

- консультації для батьків з неблагополучних сімей шкільним психологом;

- проведення індивідуальних і групових занять з невстигаючими учнями з метою подолання неуспішності;

- проведення бесід з учнями вчителями-предметниками з виниклих питань щодо дисципліни і порядку в класі

-виставка літератури з правових питань

 

 

 

національно-патріотичне виховання

Військово-патріотичний напрямок виховної роботи у 2008-2009 н.р. знайшов відображення у проведені заходів, присвячених Дню визволення України від німецько-фашистських загарбників, Дню Збройних Сил України, Дню Захисника Вітчизни, Дню Перемоги заходи, присвячені святкуванню річниць визволення Донбасу, Горлівки від німецько-фашистських загарбників, - перший урок – урок мужності, присвячений 230 літтю оборони Горлівки; Перемоги у Великій Вітчизняній війні, співпраця з  радою ветеранів, Декада «Пам,яті»

-          конкурс  малюнків «Моє рідне місто»

-          конкурс квіткових композицій

-          конкурс крейдового малюнка

-          возлогання квітів на братьську могилу(Михайлівна)

-          возлагання квітів  пам,ячнику лейт. Бойка

-          проведення ювілейного митінгу

-          зустричи з ветеранами ВВВ (8кл.  кл.кер.Сопова В.М.)

-          уроки мужності  (1-11кл.)

-          вечір пам,яті «Пам,ятаємо минуле зараді майбутнього»

-          участь вчителів історії (Сотнікова Н.П. , Черчага Т.І. у міських конкурсах посвячених 65 річчу Перемоги)

-           збір матеріалу і створення музею школи бібліотекарем Цуповою К.А. і істориком Черчагою Т.І.,

 

громадянське виховання

Громадянський аспект виховної роботи у школі реалізовувався шляхом проведення тематичних виховних годин, бесід, годин спілкування, присвячених державній символіці, вшануванню пам’яті видатних українських політичних діячів, письменників, діячів культури. У 2009-2010 н.р. учні школи прийняли активну участь у різноманітних районних конкурсах, серед яких конкурс з української мови ім. П.Яцика , районний етап обласного конкурсу малюнку «Моє рідне місто», районний конкурс малюнку «Пасхальна радість». Були проведені такі заходи, як конкурс учнівської творчості, присвячений Т.Г.Шевченку, години спілкування за темами: «Весняні обряди в Україні», «Батьківщина в нас одна», «Ми діти твої, Україно!»; позакласні заходи за темою «Великі сини українського народу»; відбувся конкурс малюнку «Козацькому роду нема переводу». Одним з аспектів громадянського виховання є прищеплення учням гордості за свою Батьківщину, любові до рідного краю, його традицій. Реалізація даного аспекту відбувається через проведення різноманітних екскурсій. Серед останніх слід виділити екскурсію до м.  Слов’яногорська.

Учнівське самоврядування

У 2009-2010 н.р. в школі працювала шкільна організація учнівського самоврядування «Семицвіт», яка допомагала в проведенні спортивно-масової роботи, здійснювала волонтерську роботу, роботу з ветеранами , шефську роботу з молодшими школярами. (Свято «Посвято у першокласники» За участю «Семицвіт» проходили екологічні та трудові десанти, загальношкільні і районні свята, відбувався випуск  стінгазет, плакатів.

діяльність учнівського самоврядування, (Дитяча конференція – вибори президента школи, затвердження структури учнівського самоврядування)

-день правових знань, зустріч з працівниками правоохоронних органів, центром сім,ї та молод,ю, з Центром Здоров,я;

-тиждень правових знань «Права дитини»,

-День Дублера

 

 

художньо-естетичне виховання

Художньо-естетичний аспект виховної роботи знайшов свою реалізацію в участі школи в різноманітних районних та міських конкурсах і турнірах, проведенні таких загальноосвітніх свят, як свято Першого дзвоника, Осінній бал, Новий рік, концерт до Дня захисника Вітчизни, Свято 8 Березня, святковий концерт до Дня Перемоги, свято Останнього дзвоника. Охоплення дітей гуртковою роботою (керівник Чичкова К.Г.)малюнки дітей прикрашали коридори школи, також які приймали активну участь у міських конкурсах. За допомогою керівника була святково прикрашена школа на всі свята.

 

екскурсійна робота

-  на протязі року відвідували: Художній музей, історичний; театр «Юність» Новогодня вистава, і по правилам ПБ «Ах, уж єнот огонек»; ляльковий театр. Проведени екскурсії до пожарної частини, конний двор.

робота по забезпеченню дисципліни та порядку

-          залучення батьківської громади,

-          учнівського самоврядування до проведення рейдів – перевірок шкільної форми,

-          проведення  робочих лінійок,

-          акції „Збережи книгу”

робота по профілактиці шкідливих звичок, пропаганді здорового способу життя

Формування здорового способу життя

Формування здорового способу життя здійснювалось через проведення різноманітних шкільних спортивних змагань, Малих Олімпійських ігор.. В школі проводились профілактичні заходи, спрямовані на попередження алкоголізму, наркоманії серед неповнолітніх.

-заходи тижнів профілактики шкідливих звичок на теми:”Причини та наслідки алкоголізму”,”Цей шлях не для тебе”, "Здоровий спосіб життя”, "Причини та наслідки тютюнопаління”, "Ти маєш знати про ВІЛ СНІД на багато більше”, "Довіряй своїм відчуттям, а не байкам тих, хто продає наркотики”,”Наркотична залежність – це найактуальніша проблема сучасного суспільства”,

-          Дня боротьби зі СНІДом, (проведення відкритого заходу Щербиною О.М.)

-            Олімпійський тиждень  -Дня здоров’я "Що робити, щоб бути здоровим?”,  (експресс)

-           конкурс плакатів "Здоровими – у доросле життя”,

-          спортивні змагання, відкриті шкільні міні – олімпіади із зимових видів спорту (ігри, змагання, козацькі розваги, снігові естафети),

-          робота Школи здоров’я, залучення спеціалістів-медиків, працівників Служби у справах неповнолітніх "Це шкідливо для здоров’я”, Центру соціальних служб для молоді

Класними керівниками проведени таки заходи:

- 1кл. кл год « В здоровому тілі – здоровий дух»,»Твій друг – дорожній рух»,  «Шкідливі звички чи життя у своє задоволення»,

Опрацювання пам.яток: «Безпека руху. Дотримання правил протилежної безпеки, дотримання ППБ протягом новорічних свят, Ти пасажир».

Інформац. Год. «Здоров.я людини –бесціний дар», «Як виникли правила дор. Руху», «Щоб наши друзі не стали ворогами», ! грудня –всесвіт день боротьби зі Снідом, Толерантне ставлення  до Віл- інфікованих

Заняття в школі лікаря Нехварайки,

Рейди Чистюлькіна

 

-3кл.  Бесіда «Здоров.я – найценійший скарб», вікторина 2-3кл. Лікарські-засоби при захв»

 

-5кл.проведення інструктажів по профілактиці грипу, бесіда «Подалаємо Снід разом», лекція «Харчування школярів», бесіда «Гігієна дівчини»

 

-6кл. Підготовка до Дня Здоров,я, «Ми за здоровий спосіб життя» вигот плакату, бесіда «Заходи які допоможуть зберігти життя під час грипу

 

-           

Робота з охорони життя і здоров'я учнів

 

Система профілактичної роботи з попередження всіх видів дитячого травматизму у 2009-2010 н.р. мала такі складові, як викладання предмету «Основи здоров’я» (1-6 класи), «Основи безпеки життєдіяльності» (7-11 класи); організація систематичних медичних оглядів учнів та педагогічних працівників; проведення всіх видів інструктажів з учнями; проведення роботи щодо формування основ здорового способу життя, тематичних класних годин, профілактичних бесід та лекцій для учнів школи та їх батьків із залученням представників лікувальних установ, пожежної охорони, ДАЇ; висвітлення питання профілактики дитячого травматизму на батьківських зборах.

Протягом 2009- 2010 н.р. робота з профілактики всіх видів дитячого травматизму знайшла своє відображення у проведенні таких виховних заходів, як проведення Місячника профілактики дитячого дорожньо-транспортного травматизму «Увага! Діти на дорозі», тижня пожежної безпеки, вікторин, конкурсів тощо. Систематично проводились тематичні виховні години та бесіди з профілактики дитячого дорожньо-транспортного травматизму, пожежної безпеки та інших видів дитячого травматизму, проходили єдині уроки безпеки дорожнього руху дітей, конкурси та вікторини на краще знання правил пожежної безпеки, дорожнього руху, конкурси малюнку «Мій друг – світлофор», «Червоний, жовтий, зелений», плакату «Безпечний рух – запорука життя», конкурс малюнків та плакатів за темою «Обережно! Вогонь!».

В кожному навчальному кабінеті та спецкабінетах в наявності інструкції з техніки безпеки, правил безпечної поведінки учнів під час перебування в кабінеті, куточок з профілактики всіх видів дитячого травматизму та захворювань серед дітей. Загальношкільні стенди з протипожежної безпеки, правил дорожнього руху, попередження наркоманії, алкоголізму та паління використовувались протягом 2009-2010 н.р. як наглядно-агітаційні матеріали, необхідні у профілактичній роботі з попередження всіх видів дитячого травматизму.
До роботи з попередження всіх видів дитячого травматизму залучалася й батьківська громадськість. На батьківських зборах систематично розглядалися питання профілактики травматизму та інфекційних захворювань серед дітей.

-          Протягом 2009-2010 н.р. у школі для учнів 1-11 класів систематично проводились додаткові бесіди з усіх видів поточного травматизму. На виконання керівних документів були проведені всі види інструктажів, інструктажі на місцях та в спеціалізованих навчальних кабінетах. Велися журнали обліку всіх видів інструктажів та журнал реєстрації нещасних випадків, систематично проводились інструктажі з техніки безпеки перед виходом учнів на канікули, проведенням екскурсій, походів та перед трудовими десантами з відповідними записами у класних журналах та відображенням підсумків бесід в щоденниках учнів

Організація виховної та позакласної роботи в школі

  

Виховна система школи – це цілісна структура, яка сприяє успішній діяльності виховання. У школі відбувається моральне становлення учнів, формування в них творчого мислення, відповідальності. Пріоритетним у виховній роботі школи є:

  

- реалізація особистісно орієнтованого підходу в навчально-виховному процесі;

  

- залучення молоді до національної та світової культури;

  

- збереження морального та фізичного здоров’я підростаючого покоління;

  

- виховання патріотизму, громадських якостей особистості;

  

- забезпечення педагогічних умов для соціалізації школярів, виховання в них життєвої компетентності.

  

Для реалізації цих завдань у школі розроблений план виховної роботи навчального закладу та окремі плани, які були затверджені на засіданнях методичних об’єднань класних керівників. Ці

Категория: Документация Педагога Организатора | Добавил: AlexDeath (19.11.2010)
Просмотров: 6348 | Комментарии: 4 | Рейтинг: 2.8/5
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Alek_Moore© 2024 |